Hiszpanie o poznańskich śmieciach

poniedziałek | 7 października 2013 | godz. 12:32
Niskie koszty wywozu śmieci zaproponowane przez hiszpańskie konsorcjum FB Serwis są realne, mają o tym świadczyć dwie niezależne ekspertyzy, którymi dysponuje firma. To odpowiedź Hiszpanów na list otwarty, wysłany przez przegranych w przetargu śmieciowym w Poznaniu.
Fot. Wiesława Pinkowska

W liście pojawia się m.in. obawa, że za tak niskie wynagrodzenie Hiszpanie nie podołają zadaniu jakim jest odbiór śmieci od mieszkańców. Przypomnijmy, w sześciu najważniejszych sektorach na terenie miasta przetarg wygrali Hiszpanie (konsorcjum FBS Serwis SA), którzy za wywóz śmieci zażądali 1/4 tego, co przewidywał związek śmieciowy.

Dyrektor generalny FB Serwis, Artur Pielech powiedział nam, że firma będzie gotowa, by 1 stycznia 2014 zacząć odbierać odpady od poznaniaków. Nie wykluczył możliwości współpracy z Remondisem i jego podwykonawcami. Zapewnił, że firma ma doświadczenie w tego typu zadaniach i dobrze skalkulowała koszty.

Przegrani w śmieciowym przetargu w Poznaniu napisali list otwarty do mieszkańców Poznania i Barcelony. Wyrażają w nim obawę, że hiszpański zwycięzca nie podoła zadaniu.

 Komentarze (4)
BIMOTA
Po co organizowac przetragi... Wystarcz Ona spytac kto ma rozwozic w Poznainiu smieci... :)
07.10.2013 godz. 23:49
ona
Teraz może będziemy płacić dwa złote a za dwa lata jak zniszczą wszystkie firmy śmieciowe to zapłacimy z 10 razy więcej. Ludzie pomyślcie, co oni chcą zrobić !!!!
07.10.2013 godz. 18:37
ja
zobaczcie sobie kto kręci www.rewolucjasmieciowa.piszecomysle.pl
07.10.2013 godz. 14:54
BIMOTA
Lapowke sie dalo, a z wygranej nici ? Trzeba cos teraz pokombinowac... Banda zlodziei... Ciekawe czy teraz Poznaniacy beda placili mniej...
07.10.2013 godz. 14:50